Kataloğumuz

Dutpınar Gıda - Malatya

ONLINE SATIŞ

Keçi Boynuzu (harnup) Pekmezi

Keçi Boynuzu (harnup) Pekmezi

Yeryüzünün en eski bitkilerinden biri olan ‘’Peygamber Ekmeği’’ anlamına gelen keçiboynuzu, Yakup Peygamberin çölde ekmek yerine tükettiği bir meyve olarak bilinir.
 
En güçlü besin kaynaklarından biri olan keçiboynuzunun içerdiği gallik asit, insan sağlığı üzerinde bir çok etkiye sahip olan bir maddedir. Bu maddenin belirtilen bu özelliklerini artıran ve takviye eden keçiboynuzunda bulunan promotor maddelerdir. Gallik asitin bazı özellikleri ve faydaları arasında  ağrı kesici, alerjiye ve astıma karşı etki göstermesi, antimikrobiyel etkisinin bulunması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, kansere karşı etkisinin bulunması  gelmektedir.
 
 Mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Yüksek tabii şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A, B, B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır. Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer rahatsızlıklarında vücuda yardımcı olmaktadır. Yüksek oranda kalsiyum içeren keçiboynuzu pekmezi kemik gelişimine de yardımcı olmaktadır.