Kataloğumuz

Dutpınar Gıda - Malatya

ONLINE SATIŞ

Üzüm Pekmezi

Üzüm Pekmezi

Son derece eski ve köklü bağcılık kültürüne sahip ülkemizin Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Ege yörelerine ait üzümlerinden harmanlayarak ürettiğimiz üzüm pekmezini tüketiciye doğadan aldığımız gibi doğal olarak sunuyoruz.
 
Sofralarımızda üzüm pekmezinin bulunmasıyla, günlük vitamin ihtiyacımızın ’si karşılanabilmektedir. Üzüm pekmezinde yeterli miktarda Tiamin ve Piridoxin (B6) vitaminleri mevcuttur. B6 kan hücrelerinin yapımında, sinir sistemi ve cilt sağlığında, vücuttaki yağ ve kolesterol miktarının kontrolünde görevlidir. Ayrıca Dünya Sağlık Teşkilâtı ve FAO tarafından pekmez üretiminde kullanılan üzümün aminoasitler yönünden gerekli dengede olduğu kabul edilmiştir. Üzüm pekmezi özellikle günlük kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum ihtiyacının da büyük bir kısmını karşılamaktadır. Günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli beslenme sorunlarından birisi de demir yetersizliğidir. Pekmezin tüketiminin getirileri bununla da kalmayıp, demir yetersizliği durumlarında da yardımcı bir gıdadır.
 
Pekmezler içerdikleri Flavonoidler, Polifenoller ve doğal antioksidanların, reaktif oksijen türleri (ROS) aracılığı ile oluşan doku hasarına karşı olası koruyucu etkileri bulunmaktadır. Üzümün anti-oksidan, anti-aging, kan yapımına yardımcı ve kanserden koruyucu etkileri bilinmektedir. Siyah üzüm kabuğunda bulunan 'Resveratrol' maddesi, anti-kanserojen ve anti-oksidan olma özelliklerini taşımakta ve beyin hücrelerini korumaktadır.